Wszystko co chciałbyś przeczytać na temat szafirów

Kamienie szlachetne używane w jubilerstwie to unikatowe, twarde i wyjątkowo czyste odmiany wybranych minerałów. Fasetowane i oprawione w drogocenne kruszce, stanowiły od zarania dziejów przepiękną ozdobę i oznakę splendoru. Są one nieodzownym elementem atrybutów królewskich, biżuterii i kosztowności, lecz mają zastosowania także w przemyśle i urządzeniach technicznych. Przypisywano im także dawniej właściwości medyczne i magiczne, pełniły funkcję symboliczną w księgach religijnych.

Obecnie klejnoty i kamienie szlachetne są doceniane w równym stopniu co dawniej, jeśli nie nawet bardziej. W czasach dzisiejszego kryzysu finansowego trudno zdecydować się, jak najpewniej zadbać o własną przyszłość, a także o swoje pieniądze, z takiego powodu w tej chwili kamienie szlachetne są coraz częściej obiektem alternatywnych inwestycji, często przynoszących bajeczne zyski, gdy nieprzetworzony kamień zostanie poddany obróbce.

szafir

Jednym z klejnotów, których nie może zabraknąć w zbiorze kamieni kolekcjonerskich, jest szafir. Minerał ten, ze względu na niebywały blask i krystaliczną budowę, od lat był uznany w jubilerstwie, stanowił komponent igieł do adapterów, a obecnie – składnik laserów nowej generacji. Najczęściej niebieski lub niebiesko-fioletowy, może występować w bardzo rozległej palecie barw: od białej lub przejrzystej przez czerwień i purpurę aż po czerń. Istnieją i odmiany różnobarwne i gwiaździste tego kamienia. Czasem kamienie te są zdolne i do luminescencji. Najbardziej znany szafir – kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy -, Blue Belle of Asia, waży 80 gramów i został znaleziony w Sri Lance; w tej chwili znajduje się w skarbcu kamieni szlachetnych w Wielkiej Brytanii, z kolei największy kamień został odnaleziony na Półwyspie Kolskim i ważył aż 5 kg. Wysokiej jakości fasetowane szafiry osiągają niezwykle zróżnicowane ceny w zależności od poszczególnych właściwości danego okazu. Nadzwyczaj wiele zależy tutaj od oczekiwań i indywidualnych potrzeb,jak również od konkretnego przeznaczenia poszczególnego kamienia, w który się inwestuje – moja strona.

Czas spędzony nad zyskaniem poszczególnych okazów szafirów i innych kamieni kolekcjonerskich wynagradzają jednak ich zjawiskowe piękno, które na niesamowicie długo zapadają każdemu posiadaczowi w pamięć, niemałe znaczenie pełni też cenna cena rynkowa. Kamienie szlachetne to więc rzecz, którą powinni zainteresować się nie tylko zwolennicy pięknej biżuterii. Warto przy tej sytuacji zapamiętać, że zbytni pośpiech podczas zakupów takich kamieni nie bywa zazwyczaj dobrym doradcą. Kto potrzebuje dowiedzieć się więcej na ten temat może także wpisać w swoją wyszukiwarkę internetową hasło szafir.

You may also like...