Wybieramy kurtkę na wycieczkę w góry

W zimą, kiedy temperatury spadają mocno poniżej zera, niezmiernie istotny jest odpowiedni ubiór. Nikt nie chce przecież marznąć zawsze kiedy wychodzi na dwór na spacer bądź też w drodze do sklepu lub na uczelnię.

Właściwie dobrana odzież, jaka zagwarantuje nam komfort cieplny oraz uchroni nas przed niekorzystną pogodą jest szczególnie ważna gdy kiedy planujemy wycieczkę w Tatry czy też Karkonosze.
O tym, iż góry zimą potrafią być wyjątkowo groźne nie trzeba nikomu tłumaczyć.

To zagadnienie jest dla Ciebie interesujące? Sprawdź też podobne serwisy (https://fajneobuwie.pl/kategoria-produktu/buty-baleriny-damskie/) na ten opisywany wątek, które zapewne są podobnie wciągające.

Gdy wybieramy się nawet na krótki SPAcer górskimi ścieżkami, musimy zachować szczególną ostrożność jak i zatroszczyć się o wyposażenie oraz ubiór. Podstawowymi elementami na jakie powinniśmy zwrócić uwagę są buty – gwarantujące termiczny komfort, posiadające odpowiednią podeszwę oraz gwarantujące wysokie parametry jeżeli chodzi o odporność na wodę. Kolejnym nieodzownym elementem jest dobrej jakości kurtka. W ostatnim czasie wyjątkową popularnością mogą pochwalić się kurtki softshell, a więc lekkie, techniczne kurtki, jakie są odporne na działanie wiatru i posiadają bardzo dobre parametry jeśli chodzi o oddychalność. Należy jednak pamiętać, że znakomita większość tego rodzaju ciuchów nie posiada właściwości, które uchronią nas od deszczu czy też mokrego śniegu.

(sprawdź więcej)

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach rozrosła się oferta sklepów oferujących różnego typu odzież, która może nam się przydać w górach ale także na biwakach bądź dłuższych wędrówkach na łonie natury.

Obok sklepów górskich warto również zajrzeć do miejsc, które zazwyczaj znane są przede wszystkim miłośnikom militariów.

Po przeanalizowaniu tego wątku, wejdź na inny pełny raport (https://www.rajsoczewek.pl/przeciwsloneczne?filtr=208,1958), który publikuje także ciekawe wiadomości – zobaczysz, że pochłonie Cię całkowicie.

Doskonałym przykładem jest sklep Helikon, w którym odnajdziemy szeroką ofertę przeróżnego rodzaju sprzętu survivalowego ale nade wszystko dobrej jakości odzież (użyteczny link).

You may also like...