Wybieramy salę weselną, czyli na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę rezerwując salę weselną

Przygotowania do ślubu i wesela wymagają przeznaczenia dużej ilości czasu, a równocześnie pieniędzy. Niemało przyszłych Par Młodych zajmuje się planowaniem ślubu i wesela z znacznym wyprzedzeniem, gdyż takich rzeczy, jak na przykład znalezienie fotografa ślubnego, wynajęcie cateringu lub zarezerwowanie sali weselnej naturalnie nie można zostawić na ostatnią chwilę.

polecamy

Autor: J. Studio
Źródło: http://www.flickr.com
Jest nadzwyczaj wiele miejsc, w jakich wolno wyprawić przyjęcie weselne – hotele, domy weselne, i nawet zwykłe sale, na przykład szkolne. Sporo ludzi organizuje też wesele na świeżym powietrzu, aczkolwiek należy potwierdzić, iż w naszym klimacie jest to opcja całkiem ryzykowna. Wynajmując miejsce na wesele musisz zastanowić się nad tym jaki obiekt będzie dla Ciebie właściwy. To naturalne, że planując wesele na 150 osób wynajmiesz inną salę, aniżeli w wypadku kiedy zamierzacie urządzić jedynie obiad dla rodziny i najbliższych przyjaciół. W związku z tym sala weselna winna być uzależniona od rodzaju przyjęcia weselnego, a także liczby gości.

Wynajmując salę weselną należy także zwrócić uwagę na jej lokalizację – dobrze wyłonić taką, do jakiej goście nie będą mieli kłopotów z dojazdem, przykładowo w sytuacji, w której nie mają oni prywatnego środka transportu. Zwróć uwagę również na takie rzeczy, jak na przykład wizerunek i układ sali, możliwość rozstawienia stołów, zorganizowanie miejsca do tańczenia itp. Poniektóre sale weselne przystępne na rynku mają kuchnie i ponadplanowe zaplecze, inne nie, wskutek tego wskazane jest uwzględnić również tą sprawę. Jeśli posiłki mają być sporządzane na bieżąco to bez wątpienia potrzebne będzie wynajęcie sali z kuchnią, jeśli zamawiasz catering (catering Poznań) bezsprzecznie starczy niewielkie zaplecze kuchenne.

To zaledwie kilka rzeczy, które należy uwzględnić w czasie poszukiwania sali weselnej. Jednak jest ich jednak jeszcze całkiem dużo. Żeby o niczym nie zapomnieć oraz wynająć kapitalną salę, w jakiej Twoje przyjęcie weselne będzie przebiegać doskonale wskazane jest spisać sobie te wszystkie rzeczy na kartce – dzięki temu naturalnie nie zapomnisz o żadnej ważnej kwestii.

You may also like...