Wydajna pielęgnacja twarzy – krok po kroku

W drogeriach odszukamy wiele kosmetyków ofiarowanych do pielęgnacji twarzy. Niemniej nawet najlepsze kosmetyki na nic się zdadzą, jeśli nie będziemy wiedzieć, w jaki sposób należycie je nakładać i kiedy je użyć.

nawilżanie skóry

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby dowiedzieć się, jak wygląda dokładna pielęgnacja twarzy krok po kroku. Po pierwsze musimy pomnieć o regularnym peelingu, którego celem jest złuszczanie martwego naskórka. Sprawdź ofertę pielęgnacji twarzy – wyjaśnionej krok po kroku Peeling powinno się robić przed snem, ponieważ wtenczas składniki znajdujące się w kremach oraz [TAG=kosmetyka]ch na noc, będą zdołały aktywniej i skuteczniej wniknąć w skórę. Poranny peeling jest raczej nie wskazany, ponieważ wówczas nasza skóra może być mocniej narażona na szkodliwe promieniowanie UV oraz na różne zanieczyszczenia.
Stosując krem do twarzy, wypada pomnieć o aplikowaniu dobrej ilości. Zbyt duża warstwa kremu zdoła zapychać pory oraz utrudniać skórze prawidłowe oddychanie. Należy także pamiętać o dopasowaniu odpowiednich kremów do naszej cery. Jeśli mamy cerę suchą, niezbędne będzie nawilżanie skóry, wobec tego powinniśmy dobierać kremy nawilżające. (Zadbaj o codzienne nawilżanie skóry). W drogeriach znajdziemy kosmetyki przeznaczone do konkretnych rodzajów oraz typów skóry, więc wskazane jest wiedzieć, jaki jest rodzaj naszej cery.
Wskazane jest także stosować kremy z witaminą C. Witamina C cudownie rozjaśnia, aktywizuje skórę, powoduje, że cera jest zdrowsza i bardziej promienna. Szczególnie zimą nasza cera w wielu przypadkach wydaje się mocniej szara oraz zmęczona, wskazane jest użyć kosmetyki, jakie dodadzą jej witalności. Mało tego kremy z witaminą C to także kapitalna kuracja przeciwzmarszczkowa.

To, jakie kosmetyki wykorzystujemy posiada ważne znaczenie, aczkolwiek istotne jest także to, w który sposób aplikujemy je na skórę. Kremy wypada wklepywać natomiast nie wcierać. Mimo, iż wydaje się to całkiem banalne, to nieprawidłowa aplikacja kremu zdoła mieć ujemny wpływ na naszą cerę.

You may also like...