wykorzystywanie leków w leczeniu trądziku różowatego

Trądzik różowaty jest schorzeniem przewlekłym i nieuleczalnym. Trądzik różowaty cechuje zaczerwienienie, pajączki, oraz krosty. Powody pojawienia się schorzenia nie są tak naprawdę wiadome, nie ulega wątpliwości że powodują go zakłócenia hormonalne i zaburzenia naczyniowo-ruchowe, nie bez wpływu są również geny.

leczenie trądziku różowatego

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Na kłopoty z trądzikiem różowatym narażone są częściej osoby o jasnej karnacji i skórze naczynkowej. Leczenie trądziku różowatego nie jest łatwe, najczęściej wykorzystuje się preparaty które poprawiają krążenie, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i wpływające na odbudowę bariery powierzchownej. W wypadku postaci guzowatej wykorzystuje się zabiegi chirurgiczne, elektrokoagulację, dermabrazję, kriochirurgię, czy też leczenie laserem . W przypadku postaci ocznej, używa się sztuczne łzy i glikokortykosteroidy miejscowe. Niezbędna jest również ciągła opieka okulistyczna. Schorzenie przebiega z okresami redukowania, albo ustąpienia oznak chorobowych i zaostrzeń, jakie potrzebują długotrwałego aplikowania medykamentów. Jakiekolwiek zaostrzenie przyczynia się do szybkiego defektu cery i nasilenia symptomów choroby – wylecz trądzik różowaty.

Leczenie trądziku różowatego łączy się również z przemianą stylu życia. Winny wystrzegać się zbyt długiego przebywania na słońcu, przebywania w bardzo wysokich, bądź bardzo niskich temperaturach, używania alkoholu, ostrych potraw. Ogromne znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja, ponieważ u dotkniętych tą chorobą nierzadko dochodzi do podrażnień po kosmetykach. Należy poszukiwać mieszanek nawilżających, łagodzących i które działają przeciwzapalnie, a jednocześnie niezatykających porów, bez alkoholu, komponentów aromatycznych, mięty, kamfory, mentolu, olejków eterycznych. Na dzień należy koniecznie używać krem z wysokim filtrem UV. Trądzik różowaty jest schorzeniem, na które cierpią w większości niewiasty. Dotyka ono osób z jasną karnacja cery, dlatego też tak często występuje w naszej części kontynentu – zerknij na temat problemów skórnych.

Brak podjęcia właściwego leczenia może przyczynić się do upośledzenia wyglądu twarzy, a nawet do poważniejszych wypadków. Dlatego tak istotne jest, by każde niepokojące zmiany na twarzy omawiać z fachowcem.

You may also like...