Wyposażenie i meble do niewielkiej łazienki

Mała powierzchnia nie oznacza, że łazienka nie może być estetyczna i funkcjonalna. Nawet niewielkie pomieszczenie można zaaranżować w taki sposób, by było oryginalne, a jednocześnie by spełniało jak najlepiej swoje zadania. Wystarczy parę prostych sposobów, aby cieszyć się swoją nową łazienką w stylowym wydaniu.

Jeśli mamy małe pomieszczenie, gdzie chcemy zrobić ładną łazienkę, najwłaściwiej zdecydować się na rozwiązanie, które oszczędzi miejsce, jednocześnie nie ujmując pomieszczeniu jego funkcji. Decydując się na prysznic najlepiej wybrać brodzik prostokątny, który idealnie wpasuje się w każde, nawet nieduże wnętrze – . Pojemnościowe podgrzewacze również nie zajmują dużo miejsca, a sprawiają, iż zaraz po odkręceniu kranu płynie z niego przyjemnie ciepła woda. Aby w łazience panowała odpowiednia temperatura, warto wybrać grzejniki łazienkowe, które jednocześnie mogą zwiększać temperaturę w pomieszczeniu, być idealnym miejscem, gdzie suszymy wilgotne ręczniki, jak również mogą być elementem wystroju całości pomieszczenia.

Grzejniki

Autor: Instal-Projekt
Źródło: Instal-Projekt

Jeżeli wybieramy brodzik prostokątny, warto zdecydować się na elegancką kabinę, która rozmiarem będzie odpowiednia dla młodszych i starszych domowników. Pojemnościowe podgrzewacze, właściwie dopasowane do naszych potrzeb sprawią, że kąpiel będzie codzienną przyjemnością. Jeżeli pomieszczenie jest nieduże, bez trudu można utrzymać w nim przyjemnątemperaturę, wykorzystując do tego nawet małe grzejniki łazienkowe. Aby móc suszyć pranie w małej łazience, dobrze jest zamontować specjalne sznurki, które możemy podciągnąć pod sufit, gdzie nie będą przeszkadzały w codziennych czynnościach. Dla małych łazienek dobrym rozwiązaniem są też fototapety oraz lustra, które optycznie powiększają pomieszczenie. Za lustrem można także ukryć szafkę, która będzie świetnym schowkiem na kosmetyki, szczoteczkę czy pastę do zębów. Dla zainteresowanych tematyką: więcej.

Kobiety ceniące porządek, mogą postawić na półeczki, na których poukładają swoje perfumy, waciki i inne drobiazgi. A dla mężczyzn nieduża półka łazienkowa doskonale posłuży na kosmetyki do golenia. W oszczędzaniu miejsca znakomicie sprawdzi się szafka pod umywalką, w której można trzymać środki czystości. Jeżeli wciąż będzie brakowało miejsca do przechowywania, warto wykorzystać wolną przestrzeń nad toaletą.

Czujesz, że potrzebny jest Ci bieżący wpis (https://lampydodomu.pl/) na ów zagmatwany temat? Śpieszymy ze wsparciem – dodatkowe wiadomości odszukasz na naszej kolejnej stronie.

Aby łazienka zyskała optycznie na „wielkości”, najlepiej zastosować przemyślane oraz jasny kolor. Najlepiej dobrać płytki w kolorze zimnym, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się większe, a co ciekawe, będzie sprawiało wrażenie czystego i schludnego. Ponadto połyskujące płytki też odbijają światło, które daje efekt podobny do luster.

You may also like...