Wytrzymałe noże

Jeśli lubimy spędzać czas w kuchni, na pewno chcemy posiadać w kuchni doskonałe, z najlepszych materiałów i ostre noże. Każdy człowiek zajmujący się gotowaniem, nawet amator zdaje sobie sprawę, że jeden nóż w kuchni to za mało. Oczywiście, trzeba mieć stosunkowo uniwersalny nóż szefa kuchni, którego używa się najczęściej, lecz powinniśmy mieć także nóż do pieczywa, do filetowania, do mięsa.

Funkcjonuje na rynku sporo firm, które zajmują się produkcją noży, jedne rozpoznawalne bardziej inne mniej. Od pewnego czasu na popularności zyskują noże Ontario Knives. Jest to firma ze Stanów Zjednoczonych istniejąca od ponad stu lat. Wyrabia noże różnorodnego przeznaczenia. Mają w ofercie zarówno noże do kuchni, jak i stworzone do survivalu, także wojskowe. By produkty były doskonałej jakości każda z grup ma swojego projektanta. Całkiem inny człowiek zajmuje się nożami do kuchni, a inna osoba wojskowymi. Umożliwia to pełne zrozumienie potrzeb klientów i dopasowanie produktów.

Od noży wymagamy, że będą ostre jak najdłużej, żeby się nie wyszczerbiały i co oczywiste nie rdzewiały. Nie ma znaczenia jaki to nóż. Znaczenie ma jednak, żeby odpowiednio o nie dbać.

Zainteresowała Cię przedstawiana tematyka? Poznaj więc ponadto ten wciągający artykuł (https://eshop.pronar.com.pl/expro) – to również bardzo cenne źródło informacji.

Musimy pamiętać o częstym ostrzeniu. Jeżeli tylko producent nie poleca inaczej – należy ostrzyć nóż przy każdym użyciu. Tępy nóż jest nie tylko nieużyteczny – bo po prostu szarpie i rwie włókna mięsa zamiast je rozcinać, ale także może być niezwykle niebezpieczny. Gdy używamy tępego noża, używamy dużo więcej siły, więc dużo łatwiej o zranienie, czasami bardzo poważne.

Jeżeli do tej pory nie mieliśmy do czynienia z naprawdę ostrymi nożami i kupimy sobie jakiś wysokiej jakości komplet, choćby właśnie Ontario Knives, musimy nauczyć się kroić od podstaw. W internecie możemy wyszukać mnóstwo filmów prezentujących dobrą technikę krojenia. Wystarczy nieco potrenować, aby używać noża jak dobry szef kuchni.

Nóż nawigator

Autor: www.sport-shop.pl
Źródło: www.sport-shop.pl

Dobry nóż przydaje się też, kiedy wyjeżdżamy. To bez znaczenia, czy jedziemy na kemping, do lasu na grzyby, czy generalnie gdzieś na łono natury, dobry nóż się przyda. Najpopularniejsze oczywiście od wieków są scyzoryki szwajcarskie. W każdej sytuacji sprawdzają się doskonale, zatem warto taki mieć.

You may also like...