Z jakich urządzeń korzystają właściciele hipermarketów, żeby chronić się przed kradzieżami

Supermarkety wciąż cieszą się zainteresowaniem ze strony kupujących. Powodem takiego stanu rzeczy są rzecz jasna domowe oszczędności, bo na sprawunki w takich sklepach nie wydajemy tyle pieniędzy, co na te zrobione w pobliskim sklepiku. Jednak duże sklepy przyciągają nie tylko przyzwoitych kupujących, lecz również pospolitych złodziejaszków, a może nawet bandytów, zatem menedżerowie takich obiektów muszą dbać tak o bezpieczeństwo ludzi, jak i produktów.

bramki obrotowe

Autor: John St John
Źródło: http://www.flickr.com
Niemałą rolę w zabezpieczeniach odgrywa nowoczesna elektronika. Na szczęście wartość takich sprzętów regularnie spada, więc zakup np. kamer nie staje się dużym wydatkiem. A jeśli już rzekliśmy słowo o kamerach, to rozwińmy to zagadnienie. Monitoring świetnie się sprawdza i co więcej, nagranie stanowi definitywny dowód popełnionego przestępstwa. Wymaga jednakże zaangażowania dodatkowego pracownika, który będzie ciągle śledził akcję na miniaturowych ekranach.

zabezpieczenia - bramki obrotowe

Autor: Planka.nu STHLM
Źródło: http://www.flickr.com

Poruszanie się klientów po hali nie jest przypadkowe. Ta reguła obowiązuje zwłaszcza przy kasach, gdzie ruch w kierunku odwrotnym do wyznaczonego bywa najczęściej niemożliwy. Niezwykle przydatne okazują się bramki antykradzieżowe, które uniemożliwiają wyniesienie towaru, za który kupujący nie zapłacił. W miejscach, gdzie ruch powinien się odbywać tylko w jedną stronę przydają się tzw. bramki obrotowe. Chociaż w sklepach raczej ich nie odnajdziemy, to znalazły one zastosowanie np. w toaletach na dworcach kolejowych.

Ochrona prywatnych interesów nie zawsze sprowadza się do montowania specjalistycznych sprzętów. Szeroko pojęte bezpieczeństwo to także sprawdzanie pracowników i przeprowadzanych transakcji. Do tego celu zostały zaprojektowane aplikacje komputerowe zwane jako esok – porównaj z informacjami na tym portalu.

W zależności od wybranej wersji, funkcje takiego systemu bywają mniej albo bardziej zaawansowane. Producenci programu zatroszczyli się o to, żeby był on użyteczny i spełniał wszystkie wymagania administratorów obiektów handlowych, niezależnie od tego, jak duży jest to budynek i ilu kasjerów zatrudnia. Co istotne, takie dobrze rozwinięte systemy mogą zostać połączone ze sprzętami takimi jak bramki (ciekawe esok wypróbuj kontrola dostępu) obrotowe. To w znacznym stopniu upraszcza wykonywanie obowiązków niektórym pracownikom. Tak czy owak, esok mógł powstać dzięki współpracy specjalistów w branży komputerowej i przedstawicieli obiektów wszelkiego rodzaju i to niekoniecznie tych handlowych.

Więcej na ten temat –

You may also like...