Z jakich urządzeń korzystają właściciele hipermarketów, żeby chronić się przed kradzieżami

Supermarkety wciąż cieszą się zainteresowaniem ze strony kupujących. Powodem takiego stanu rzeczy są rzecz jasna domowe oszczędności, bo na sprawunki w takich sklepach nie wydajemy tyle pieniędzy, co na te zrobione w pobliskim sklepiku. Jednak duże sklepy przyciągają nie tylko przyzwoitych kupujących, lecz również pospolitych złodziejaszków, a może nawet bandytów, zatem menedżerowie takich obiektów muszą dbać tak o bezpieczeństwo ludzi, jak i produktów.

bramki obrotowe

Autor: John St John
Źródło: http://www.flickr.com
Niemałą rolę w zabezpieczeniach odgrywa nowoczesna elektronika. Na szczęście wartość takich sprzętów regularnie spada, więc zakup np. kamer nie staje się dużym wydatkiem. A jeśli już rzekliśmy słowo o kamerach, to rozwińmy to zagadnienie. Monitoring świetnie się sprawdza i co więcej, nagranie stanowi definitywny dowód popełnionego przestępstwa. Wymaga jednakże zaangażowania dodatkowego pracownika, który będzie ciągle śledził akcję na miniaturowych ekranach.

zabezpieczenia - bramki obrotowe

Autor: Planka.nu STHLM
Źródło: http://www.flickr.com

Poruszanie się klientów po hali nie jest przypadkowe. Ta reguła obowiązuje zwłaszcza przy kasach, gdzie ruch w kierunku odwrotnym do wyznaczonego bywa najczęściej niemożliwy. Niezwykle przydatne okazują się bramki antykradzieżowe, które uniemożliwiają wyniesienie towaru, za który kupujący nie zapłacił.

Czy to zagadnienie bardzo Cię ciekawi? Jeśli tak, to wejdź tu i poznaj naszą firmę (http://kador.pl/logistyka/) – poznasz w tym miejscu nieprawdopodobnie niezwykłe informacje.

W miejscach, gdzie ruch powinien się odbywać tylko w jedną stronę przydają się tzw. bramki obrotowe. Chociaż w sklepach raczej ich nie odnajdziemy, to znalazły one zastosowanie np. w toaletach na dworcach kolejowych.

Ochrona prywatnych interesów nie zawsze sprowadza się do montowania specjalistycznych sprzętów. Szeroko pojęte bezpieczeństwo to także sprawdzanie pracowników i przeprowadzanych transakcji. Do tego celu zostały zaprojektowane aplikacje komputerowe zwane jako esok – porównaj z informacjami na tym portalu.

W zależności od wybranej wersji, funkcje takiego systemu bywają mniej albo bardziej zaawansowane. Producenci programu zatroszczyli się o to, żeby był on użyteczny i spełniał wszystkie wymagania administratorów obiektów handlowych, niezależnie od tego, jak duży jest to budynek i ilu kasjerów zatrudnia. Co istotne, takie dobrze rozwinięte systemy mogą zostać połączone ze sprzętami takimi jak bramki obrotowe. To w znacznym stopniu upraszcza wykonywanie obowiązków niektórym pracownikom. Tak czy owak, esok mógł powstać dzięki współpracy specjalistów w branży komputerowej i przedstawicieli obiektów wszelkiego rodzaju i to niekoniecznie tych handlowych.

Więcej na ten temat –

You may also like...