Z jakiego powodu oryginalne tusze są tak kosztowne oraz czy zamienniki zawsze są gorsze?

Większość posiadaczy drukarek atramentowych rozumie, że udany druk zależy od trzech najbardziej istotnych kwestii: typu konkretnej kopiarki, rodzaju papieru oraz naturalnie samego tuszu.

2 ostatnie czynniki są w dużym stopniu określane przez początkowy warunek, czyli rodzaj urządzenia.
laptop w pracy

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com

Zazwyczaj z dwoma pierwszymi czynnikami radzimy sobie bez żadnego problemu, tak w wypadku tuszu, zazwyczaj stajemy przed wyborem, czy wybrać drogi oryginalny tusz, czy też lepiej będzie wykorzystać kartridże wypełnione przez firmy obce albo nawet osobiście przez nas.

Znajdujące się w tym serwisie artykuły są według Ciebie zbyt zdawkowe? Jeżeli tak, to wejdź na stronę szafy warsztatowe, na której znajdziesz pokrewne kwestie.

Wybór konkretnej drogi ma najczęściej decydujący wpływ na ostateczną jakość druku. W wielu przypadkach wybór jest dokonywany mając na względzie zastosowanie naszych wydruków. Jeśli drukarkę używamy wyłącznie w celach amatorskich, to zazwyczaj zupełnie wystarczające będą tusze tańsze. Jeśli jednak prowadzimy jakąś spółkę albo często wysyłamy dokumenty do jakichś urzędów lub faktury, o wiele korzystniej byłoby się zdecydować na kartridże firmowe.

kartridże

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba pamiętać, że ich solidność jest zazwyczaj znacznie większa, niż tych napełnianych w amatorski sposób.

Chcesz zgłębić więcej na ten wątek? To bardzo dobrze, ponieważ pod linkiem regały drive-in znajdziesz interesujące informacje, które Cię wciągną.

Z drugiej strony na cenę oryginalnych przedmiotów wpływają nie jedynie koszty wyprodukowania, lecz również między innymi kampanii promocyjnych czy badania technologiczne. Z innej strony kupując mniej kosztowne zamienniki teoretycznie moglibyśmy trafić na takie, które będą bardziej wydajne, niż produkty firmowe.

Istotna jest kompetencja rozeznania się w obecnej ofercie, przeznaczenie własnych wydruków oraz oczywiście budżet, jaki mamy na kupno tuszu. Jeśli nie chcemy mieć problemów z wylewającym się tuszem, powinniśmy kupić tusz oryginalny.

You may also like...