Z jakiego powodu powinniśmy nabywać owoce oraz warzywa na targu? Jakie są zalety tego rozwiązania?

Chociaż w każdym supermarkecie jest do wyboru bardzo dużo warzyw oraz owoców, to trzeba wiedzieć, iż nie są one tak świeże na jakie wyglądają. Zdecydowanie więc lepiej kupować te produkty na targowisku czy w osiedlowym warzywniaku. Większość warzyw i owoców znajdujących się w marketach jest importowanych. Dlatego nim trafią do sklepu muszą przebyć całe mnóstwo kilometrów.

Targ

Autor: Guillaume Speurt
Źródło: http://www.flickr.com
Produkty podczas takiej podróży tracą wiele składników odżywczych, pogarsza się także ich smak. Miast kupić produkty z importu, dobrze jest wybrać te sezonowe krajowej produkcji. A to głównie dlatego, że są świeże, gdyż nie musiały pokonywać w transporcie setek kilometrów, są świeżo zebrane. Dodatkowo, nie każdy wie, ale często owoce importowane z innych krajów zbierane są zawczasu aby mogły dojrzeć podczas transportu.

W warzywniaku kupimy krajowe produkty, są zrywane dopiero, kiedy dojrzeją, są w związku z tym magazynowane w naturalny sposób. Przez to zachowują dużo właściwości odżywczych. Na straganach wiec wystawiane są owoce, które mają tylko jeden dzień odpowiedniego terminu spożycia.

Masz ochotę poznać sporo szczegółów na ten ciekawy temat? Zatem ten artykuł doczytaj następną witrynę pod wskazanym linkiem.

Tego typu owoce i warzywa mają lepszy wygląd, smak oraz zapach.

Zawsze zresztą te płody rolne, które dojrzeją w sposób naturalny będą lepsze pod wieloma względami od tych, co są trzymane w kontenerach. Kiedy się tam znajdują bezpowrotnie tracą swoje dobre właściwości. Sieciowe sklepy posiadają zdecydowanie bardziej skomplikowane kanały dystrybucji, tak więc nie wiadomo w jakich warunkach były przetransportowywane. Takie sieci zawsze też kierują się oszczędnością kosztów co przegrywa z jakością.

Jeśli kupujemy na lokalnym targu to wspieramy krajowych wytwórców. I to nieważne czy mieszkamy w małym miasteczku, na wiosce czy w większym mieście jak Wrocław. Większość osób kojarzy targowiska z małymi miejscowościami, tymczasem i w dużych miastach znajdziemy targi, na przykład stoiska targowe Wrocław. W naszym kraju pomimo dominacji hipermarketów, targowiska są bardzo popularne a do tego nie wydaje się, żeby coś miało to odmienić.

Ta solidna oferta (http://www.fotoporcelana.net/3-zdjecia-na-porcelanie), którą przygotowaliśmy dla fanów opisywanej tematyki, ma podobne informacje na to ciekawe zagadnienie – zobacz tutaj.

Jest to dobry objaw, trzeba być zadowolonym, iż posiadamy wybór pomiędzy jedzeniem z supermarketu a tym ze straganu.

You may also like...