Z jakiego powodu używanie farb do włosów ma negatywny wpływ na nie, jakie są sprawdzone metody na ich regenerację.

Wiele kobiet chce stylowo i elegancko wyglądać, i dużo bardzo dużo robi w kierunku tego, żeby rzeczywiście tak było. Z tego też powodu właśnie dla nich półki w drogeriach aż się uginają od przeróżnych środków i preparatów mających pielęgnować i poprawiać urodę.

kosmetyki chenice

Autor: pds209
Źródło: http://www.flickr.com
wizerunek - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak niektóre ze stosowanych zabiegów mogą mieć niekiedy jeszcze swój drugi wymiar, a mianowicie w jakiś sposób działają negatywnie, szczególnie jeśli będzie chodzić o włosy. Przy farbowaniu, bo to ono właśnie jest takim zabiegiem, stosuje się często dość agresywne środki chemiczne. Jednorazowe nałożenie farby zapewne nic poważniejszego nie zrobi, ale regularniejsze stosowanie takich preparatów już tak obojętne nie będzie. Włosy stać się bowiem mogą matowe, wysuszone i bez blasku, poza tyym niektóre kosmetyki tego typu powodować mogą uczulenia oraz alergie. Szczególnie niebezpieczny jest amoniak, który charakteryzuje się jednak dużym poziomem skuteczności, więc nadal jest powszechnie stosowany. Negatywne działanie mają również różnego rodzaju utleniacze, powodujące utratę przez włosy blasku.
Ponieważ większość kobiet nie zrezygnuje za nic w świecie z tego, żeby farbować włosy, to trzeba jednocześnie zastosować różnorodne odżywki i preparaty mające poprawić ich kondycję. Istotny przede wszystkim więc będzie szampon, który jest podstawowym środkiem pielęgnacyjnym, w sklepach zakupić już można dedykowane do włosów po farbowaniu. Należy się także zaopatrzyć w dedykowaną maskę i odżywkę, one także znacznie mogą pomóc w przywróceniu włosów kondycji. Coraz większą popularnością cieszą się również kosmetyki chenice przeznaczone w pierwszej kolejności do odbudowy i regeneracji włosów po przejściach.

Dzięki całkowicie naturalnemu składowi i odpowiednim technologiom wytwarzania preparaty tej firmy potrafią doskonale odbudować nawet bardzo zniszczone włosy. Skuteczność tych kosmetyków wynika z zastosowania liposomów, które są malutkimi molekułami przenoszącymi aktywne związki wewnątrz włosa, odżywiając go tym samym i poprawiają zdolność do regeneracji.

You may also like...