Z jakiej przyczyny warto się zdecydować na ubezpieczenie NN?

Wypadki mogą przydarzyć się w każdym momencie i częstokroć w najmniej oczekiwanej chwili. Skradziony ekwipunek w trakcie długo wyczekiwanego urlopu, kontuzja w trakcie uprawiania sportu, bądź wypadek podczas pracy.

Nie możemy ustrzec się tychże sytuacji, lecz należy ubezpieczyć się od ich kłopotliwych następstw. Do najczęstszych wypadków, jakie są odnotowywane przez ubezpieczycieli należą urazy kończyn dolnych i górnych, urazy twarzy i głowy. Nie trzeba praktykować sportów ekstremalnych – wystarczą codzienne prace domowe, jak wieszanie firanek. W trakcie owej prozaicznej czynności nadzwyczaj łatwo możemy np. złamać obie ręce i być wykluczonym z aktywnego życia poprzez parę tygodni. Wypłacone świadczenie w formie paru tysięcy złotych jedynie lekko uśmierzy boleść, ale ponadplanowe środki wesprą w terapii oraz dopełnieniu domowego budżetu. Zdarzają się jednakże groźniejsze przypadki wywołujące nie jedynie trwały uszczerbek na zdrowiu.
dom

Autor: Nina Matthews
Źródło: http://www.flickr.com

Ubezpieczenie NNW jest polisą dobrowolną oraz uzupełniającą. Powinien mieć ją każdy, gdyż jej zakres nie sprowadza się jedynie do ochrony w przypadku doświadczonego urazu. Polisa to też ochrona osób najbliższych. Jeżeli ubezpieczony dozna nieszczęśliwego wypadku, na skutek jakiego potrzebował będzie stałej pieczy, wówczas może otrzymać świadczenie pokrywające koszt leczenia a także rehabilitacji.

Z kolei w przypadku śmierci ubezpieczonego, wykupione ubezpieczenie zabezpieczy przyszłość krewnych. Ubezpieczenie NNW to konieczne zabezpieczenie dla każdego – dla osób pracujących w biurze czy w domu a również dla przedsiębiorców.

You may also like...