Z podatkami jest tak, że nikt ich nie lubi, ale każdy niestety musi je zawsze płacić

Ciężko wyobrazić sobie, aby znalazł się w Polsce człowiek, który nie jest zobligowany, by się spowiadać fiskusowi ze swoich dochodów.
Każdy Polak uczciwie powie, że nie cierpi Urzędu Skarbowego.

Leżak

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy się stresować składaniem PIT-u oraz w ogóle tym, że ktoś będzie przeglądać nasze dochody. Jednak porównując obecną sytuację do tej z dawnych lat, trzeba stwierdzić, że teraz wszystko prezentuje się o wiele lepiej. Kiedyś każdy musiał wszystko obliczać samodzielnie wraz z kalkulatorem w ręce. Później na dodatek trzeba było odczekać swoje w niekończących się kolejkach i spotkać się z kompletnym brakiem sympatii PRacowników urzędu. Współcześnie przy użyciu różnych programów możemy załatwić to w kilkanaście minut — w zaciszu swojego domu. Wystarczy nam tylko komputer. Program całość policzy za nas.

Nie czekaj — zweryfikuj jakie interesujące informacje posiada nasza kolejna strona (http://eshop.pronar.com.pl/pferd-vsm). Jej opis zapewne bardzo Cię zaintryguje.

Nawet wskaże gdzie i co należy wpisać. Podatki ogólnie mogą nas irytować (każdy wolałby przecież mieć więcej pieniędzy w portfelu), ale sam program do rozliczania się z Urzędem Skarbowym z pewnością każdemu przypadnie do gustu. Nie zapominajmy jedynie, aby wysłać swój PIT do końca kwietnia. Im wcześniej to załatwimy, tym lepiej. Zaoszczędzimy sobie sporo stresu, który najczęściej pojawia się, gdy zostawiamy coś na ostatnią chwilę. Ważne jest to, by zapisać sobie w komputerze kopię formularza.

Przyda nam się za rok, aby kontrolnie podać tam kwotę dochodu z poprzedniego roku. To da nam możliwość, by zalogować się do systemu, w którym będziemy mogli podejrzeć wszystkie nasze PIT-y (od firm, z emerytur itp.).

You may also like...