Zabiegi na cellulit – jaki wybrać do swojego wieku? – czytaj na ten temat więcej

Kult piękna ogarnął już prawie całą naszą planetę, dla którego jesteśmy gotowe zrobić wiele. Czasem aż za wiele.

Nieważne, czy mamy 15, 30, czy 50 lat. Fakt jest jeden – wszystkie chcemy być piękne. Dla piękna jesteśmy gotowe przeżyćw stanie wytrzymać katorgi, żeby móc równać się z pięknościami z mediów lub okładek kobiecych gazet. Jedne starają się poprawić siebie makijażem, inne za pośrednictwem diety i fitness, jeszcze inne decydują się na coraz bardziej skomplikowane zabiegi kosmetyczne (liposukcja kolan). A kiedy one nie spełniają już w 100% swojej roli, wybierają bardziej restrykcyjne metody – operacje plastyczne. Jakie?

Wszystkie zapewne wiemy, że największą zmorą kobiet, niezależnie od wieku, jest cellulit. Dzisiejsze oferty salonów piękności wypełnione są po brzegi kuszącymi hasłami typu laser spalanie, itp. . Przeglądając kobiece gazety natkniemy się na pełno porad na temat tego, jakie zabiegi na cellulit wybrać. Najtańsze, zaczynające się od cen 100-200zł za zabieg to specjalne masaże antycellulitowe, przeprowadzane pod ciśnieniem i nazywane profesjonalnie endermologią. Później mamy do wyboru mezoterapię, polegającą na wstrzykiwaniu podskórnie kilku specyfików, poprawiających mikrokrążenie i usprawniających redukcję tłuszczu. Podobny efekt ma wywołać drenaż limfatyczny przeprowadzany specjalnym aparatem, odprowadzającym nadmiar wody z organizmu a przy tym polepszającym krążenie.

zabieg

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

W dalszej kolejności jest coraz bardziej ekstremalnie, bo możemy wybrać zabiegi na cellulit, takie jak: laser na podczerwień, ultradźwięki (zobacz również leczenie polem magnetycznym milanówek) i karboksyterapię – zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę dwutlenku węgla w celu rozbicia tkanki tłuszczowej.Gdy nie mamy dosyć zabawy, liposukcja kolan może dodatkowo polepszyć nasze ciało (tłuszcz na twarzy). Tego typu zabieg zaliczany jest już pod operację i choć trwa krótko, zmusza do kilku dni urlopu. Liposukcja kolan w wersji klasycznej wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w rurkę, którą wprowadza się do kolana po wykonaniu kilku nacięć. W niektórych sytuacjach do liposukcji używa się specjalne strzykawki pobierające tłuszcz lub też ultradźwięki. Należy pamiętać, że tak jak każda operacja, liposukcja niesie za sobą ryzyko powikłań.

Kiedy kobieta jest nieco dojrzalsza, kolagen zanika, skóra wiotczeje, a na twarzy pojawia się coraz więcej zmarszczek. Wtedy doskonałą opcją odmładzającą jest tłuszcz na twarzy. Zabieg taki, zwany lipofilling polega na przeszczepieniu skóry z innego miejsca ciała w celu pobrania z niego tłuszczu z zastosowaniem na buzię. Trwa krótko, bo zaledwie 40-50 minut, a już po kilku dniach rekonwalescencji możemy cieszyć się swoim nowym ja (czytaj o zabiegach na cellulit).
Wystarczy przejrzeć kilka archiwalnych fotografii popularnych celebry tek i porównać do ich obecnego wyglądu, aby przekonać się, że tłuszcz na twarzy zastosowało już wiele z nich. I to nie tylko starszych dam.

You may also like...