Zadbana i utrwalona fryzura na pierwsze deszczowe dni

Wysuszone letnim promieniowaniem słonecznym kosmyki, niechętnie poddają się stylizacjom. Jak je czesać, aby zawsze wyglądały pięknie?

Pianki do włosów to niezawodny kosmetyk w kobiecej toalecie. Upraszczają układanie fryzury, utrwalają ją, a włosom nadają miękkość i puszystość. Dlatego warto wybierać pianki do włosów znanych producentów. W przeciwieństwie do lakierów, nie sklejają ani nie przylizują kosmyków. Wyróżnia je także wyjątkowa wydajność, ponieważ do umocnienia fryzury wystarczy jedynie odrobina kosmetyku. W przypadku krótkich kosmyków będzie to kuleczka rozmiarów orzecha włoskiego, z kolei w wypadku długich pasm – kula rozmiarów małej pomarańczy.

Kosmetyk należy równo wcierać w kosmyki, ale absolutnie nie w skórę głowy. Później kosmyki powinniśmy starannie wysuszyć. Już w tym momencie możemy je ułożyć z pośrednictwem okrągłej szczotki. Po wysuszeniu włosy są gotowe do dalszej stylizacji. Pianki do włosów często wzbogacone są o specjalne składniki, które ochronią kosmyki przed wysoką temperaturą, dlatego lustro (więcej na ten temat tutaj) warto używać kosmetyku też przed wyprostowaniem włosów. Taka fryzura sprawdzi się przy każdej sytuacji, zarówno oficjalnej, jak i na prywatnym spotkaniu.

najlepsze prostownice do włosów

Autor: Racoon
Źródło: Racoon

W wypadku regularnego prostowania pasm, warto zafundować sobie sprzęt wysokiej klasy. Obecne w polskich sklepach prostownice do włosów różnią się stopniem chronienia pasm. Warto wybrać z nich taką, która pracuje efektownie, ale zarazem łagodnie. Prostownice do włosów różni ilość dostępnych funkcji, zmienna jest lustro (przejdź do strony) cena. Ich koszt wynosi od zaledwie 30 zł aż do 400 złotych! Bez znaczenia na to, którą kupimy, nie zapominajmy, że włosy potrzebują czasem odpoczynku od prostownicy.

Warto zadbać też o ich intensywne odżywiania. Świetnie sprawdzą się odżywcze maseczki i odżywki, warto polecić także systematyczne stosowanie olejków do włosów. Kropla dodana do szamponu nada kosmykom miękkość i intensywny połysk.

Odpowiednio wybrane pianki do włosów nie tylko umocnią stylizację, ale też będzie pielęgnować pasma. Ochroni je przed szkodliwą temperaturą podczas stylizacji, ale także doda blasku i nawilży.

You may also like...