Założenie lombardu jest fantastycznym sposobem na swój interes

Lombardy to opłacalny biznes. Powie to każdy, kto jest jego właścicielem.
Dawniej prowadzenie lombardu było bardzo proste. Niedawno przepisy się zaostrzyły.

elektroniczny papieros

Autor: Lindsay Fox
Źródło: http://www.flickr.com
Od 2016 roku wszystkie pożyczki dawane pod zastaw traktowane są przez ustawodawcę jako działalność bankowa. Wobec tego każdy lombard teraz jest zobligowany przemienić się w spółkę, która będzie miała stosunkowo duży minimalny kapitał zakładowy. To zwykle utrudnia sprawę nowym, którzy dopiero co chcieliby wejść w ten biznes. Jednak mimo początkowych trudności, takiego rodzaju biznes daje rewelacyjne dochody. Musimy pamiętać, że w lombardzie muszą panować uczciwe zasady. Na każdą pozostawioną pod zastaw rzecz, trzeba spisać umowę. W lombardach ludzie zwykle zostawiają telefony, komputery, ale również biżuterię. Jest tego rzecz jasna znacznie więcej. Istotny wydaje się być również wybór miejsca. Zazwyczaj dużym wzięciem cieszą się takie miejsca jak dla przykładu okolice dworca kolejowego.

Chodź, w tym serwisie jest naprawdę ta treść, która na pewno Cię bardzo zaintryguje! Znajdziesz tam wiele ciekawych informacji.

Powinniśmy wybierać taką dzielnicę, w której żyje sporo niezbyt zamożnych ludzi. Istotne jest również to, żeby nasi pracownicy przeszli kurs rzeczoznawcy. Wówczas nikt nie będzie w stanie ich oszukać i wcisnąć tandetną podróbkę. Dzięki temu ograniczymy straty do minimum. Prawda, ten kurs jest płatny, ale będzie to najlepsza inwestycja w pracownika i jego rozwój.

Pamiętajmy, że prowadzenie lombardu nie bywa tak przyjemne, jak mogłoby się zdawać. Poza tym trzeba uczciwie zarządzać biznesem, żeby nie wplątać się w jakieś bezsensowne kłopoty.

You may also like...