Założenie salonu kosmetycznego – jak dużo może wynieść wyposażenie salonu?

Otwarcie gabinetu kosmetycznego stanowi świetny pomysł na rozkręcenie własnego biznesu. Najistotniejszą sprawą, po znalezieniu pasującego lokalu, jest wyznaczenie kwoty, która zostanie wydana na zakup specjalistycznych urządzeń i pozostałych pomocy potrzebnych do pracy kosmetyczki. Wtedy trzeba się zastanowić, jakie urządzenia są najbardziej użyteczne, a jakie można dokupić w późniejszym czasie, gdy firma zacznie przynosić zyski.

salon urody, kobiety

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com
Do najprostszych zabiegów, oferowanych w każdym salonie kosmetycznym, zalicza się manicure i pedicure. Dlatego też należy zwrócić większą uwagę na staranne wyposażenie miejsc do tego typu usług. Wygodne fotele do pedicure i manicure zapewnią klientkom odpowiedni komfort podczas zabiegu i pozwolą im się całkowicie zrelaksować. Fachowa frezarka do manicure oraz naświetlająca lampa zadbają natomiast o to, by wykonany zabieg odznaczał się pięknym efektem końcowym . Opłaca się też zadbać o drobniejsze przedmioty, takie jak pilniki, cążki czy pęsety – są one wyjątkowo często stosowane i dlatego powinny cechować się wysoką jakością wykonania i trwałością.

Ceny za fotele do pedicure oscylują w granicach 1000-1200 zł, porządna frezarka do manicure kosztuje natomiast około 1000-1500 zł. Każdy gabinet kosmetyczny musi również dysponować stanowiskiem do zabiegów na ciało i twarz, takich jak mikrodermabrazja, depilacja czy peelingi. Do tego celu niezbędny jest komfortowy fotel kosmetyczny lasery ginekologiczne sprzedaż (koszt to ok. 2000 zł), a także ogrzewacz do wosku, sterylizator do sprzętu oraz urządzenia do robienia mikrodermabrazji i peelingu. Na koniec trzeba również wspomnieć o potrzebnych meblach do umieszczenia kosmetyków czy blatach do pracy – to one mają znaczący wpływ na wygodę podczas pracy i budują pierwsze wrażenie o salonie kosmetycznym.

paznokcie, manicure

Źródło: http://sxc.hu/
Na wyposażeniu do salonu kosmetycznego nie można oszczędzać. Urządzenia wyższej jakości umożliwią wykonanie profesjonalnych zabiegów, które bez wątpienia zachwycą klientki. Kupowanie urządzeń niższej jakości może natomiast wyrządzić więcej nieszczęść, niż pożytku. Ciekawą opcją są także wielofunkcyjne urządzenia, zwane kombajnami kosmetycznymi. Mają one wiele przeróżnych funkcji, a koszt ich kupna często jest niższy niż cena pojedynczych urządzeń kosmetycznych z osobna.

You may also like...