Zaopatrzenie roweru w dobre wyposażenie

Z przyjściem wiosny każdy właściciel roweru stara się uszykować swój pojazd do nowego sezonu. Jest to okres, gdy ścieżki rowerowe napełniają się właścicielami owych pojazdów. Rodzinna wyprawa rowerowa przysparza przyjemnych wrażeń nie tylko dla pełnoletnich, lecz także dla najmłodszych. Jednakże rower przed sezonem powinien być wyposażony w stosowne oprzyrządowanie.

Jedną z rzeczy koniecznych przy rowerach są bagażniki rowerowe. Poszukując właściwego bagażnika, najpoprawniej wybrać te z trzema nogami z każdej strony. Dzięki takiej budowie poprawniej rozkłada się ciężar bagażu. Bardzo powszechne są bagażniki aluminiowe, oraz ze stali. Drugą ważną kwestią jest mocowanie na górze. Trzeba stwierdzić jakie mocowania występują w ramie naszego roweru, przeważnie napotykane to dwa otwory pod sztycą od siodełka, oraz otwór do mocowania błotnika. Przed zakupem warto sprawdzić to, żeby potem uniknąć przykrego zawodu podczas montażu. Dla osób które nie posiadają takich mocowań, mają ramę z tylnym amortyzatorem, albo pragną prędko instalować i demontować bagażnik, zaprojektowane są bagażniki instalowane bezpośrednio do sztycy wspornika siodełka. W handlu są również komplety do montowania bagażnika w rowerze, jaki nie posiada górnych, ani dolnych przelotów montażowych – strona internetowa.

Siodełko rowerowe

Autor: http://pixabay.com/
Źródło: http://pixabay.com/
Drugim nieodłącznym składnikiem roweru okazują się błotniki rowerowe. Do jazdy miejskiej i treningów na szosie najlepszym wyborem są błotniki pełne, które blisko przywierają do koła, dostarczając ochronę także jadącym z tyłu. Na wypady na leśne ścieżki najlepiej sprawdzą się budowy proste. Przed zakupem powinno się zauważyć, jakiego gatunku i gdzie znajdują się przepusty montażowe w ramie i do nich przystosować rodzaj i model błotnika. Zwróćmy także uwagę na przeguby w tylnych błotnikach mocowanych do sztycy. Dwupunktowa regulacja zezwala na dostosowanie go nie tylko pod względem kąta nachylenia, lecz i odległości od opony a im bliżej opony znajduje się błotnik, tym porządniej ochrania. Błotniki odstające od roweru muszą mieć sposobność bezproblemowego i szybkiego demontażu, by uprościć jakiekolwiek działania serwisowe, czy też przetransportowanie.

Więcej na ten temat:

You may also like...