Zbliża się lato, walcz z skórką pomarańczową!

Gdy nadchodzi wiosna, wiele z nas rozpoczyna zmożone przygotowania do lata. Zapisujemy się na siłownie, jeździmy na rowerze, nabywamy nowy komplet garderoby. Lecz coraz więcej z nas musi się kłopotać z problemem, którego dosyć trudno się pozbyć – chodzi o tzw. „pomarańczową skórkę” na kobiecych udach. Odpowiednia dieta, intensywne ćwiczenia czy kosmetyki na cellulit – co odnajdzie się najlepiej w tej sytuacji? A może wartonależy spróbować na każdym froncie? Jak poradzić sobie z tym koszmarem każdej z kobiet?

Piękne nogi na plaży

Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR
Ostatnimi czasy w internecie umieszczono bardzo wiele wszelkich sposobów na walkę z tą dolegliwością, która nie jest niczym innym jak niewłaściwie rozprowadzoną pod naskórkiem warstwą tłuszczu – . Co najdziwniejsze nie dotyka ona wyłącznie grubszych pań, nie zależnie od indywidualnej kubatury można się nabawić tego schorzenia. Na rynku pojawiają się wszelkiego rodzaju kosmetyki na cellulit, które pomogą nam zażegnać go doszczętnie, lecz jeśli chcemy żeby efekt był długofalowy, trzeba działać na wielu polach. Przede wszystkim odpowiednia dieta – żywność niezdrowa, uboga w błonnik i obfita w cukry, pomaga nierównemu rozplanowaniu się naszej tkanki tłuszczowej pod skórą, z tego powodu trzeba na stałe zmienić przyzwyczajenia żywieniowe – lekkostrawne, częste posiłki, bogate w warzywa i owoce.

Poza tym, wysiłek fizyczny również jest wskazany, lecz nie taki mocno rozbudowujący mięśnie, raczej delikatniejszy, jak Joga czy Callanetics. Jeszcze jedną metodą, która wesprze kosmetyki na cellulit w bitwie z nim, będą właściwe masaże. Można wybrać się na ich wykonanie do fizjoterapeuty, lub osobiście je sobie robić.

Może zaabsorbują Cię również podobne serwisy (https://purana.com.pl/28-rozwoj-osobisty) na omawiany wątek? Jeżeli tak, to przejrzyj je i zdobądź inne informacje na to zagadnienie.

Przy każdej kąpieli masujmy uda drucianą rękawicą, która wzmocni ukrwienie naszej skóry. Można także zainwestować kilkanaście złotych w specjalistyczne bańki chińskie, których to własnie używają w swoich zabiegach masażyści. Należy jedynie uważnie przeczytać w internecie, jak właściwie je używać, i w przypadku regularnych masaży, pożądany efekt szybko będzie widoczny.

jędrne nogi

Źródło: pixabay.com
Pomarańczowa skórka to prawdziwe utrapienie w dzisiejszych czasach. Na szczęście znajdujemy na nią wszelkie alternatywy – kosmetyki na cellulit, odpowiednia dieta i gimnastyka oraz masaże. Jednak żeby efekt był gwarantowany i długotrwały, najsłuszniej będzie zespolić wszystkie te czynności ze sobą, bowiem piękna skóra jest bardzo ważna dla każdej kobiety – .

You may also like...