Zimowa ochrona ciała przed niebezpiecznym oddziaływaniem mrozów, chłodnego powietrza i promieni słonecznych.

Zmienne uwarunkowania atmosferyczne, wietrzysko, opady śniegu oraz dokuczliwy chłód, mają niekorzystny wpływ na barierę ochronną naszej powłoki ciała. Bardzo ważne jest, żeby podczas pory zimowej stosownie dbać nie tylko o buzię, ale również o powłokę całego organizmu. Produkty kosmetyczne z Niemiec używane zimą powinny wytwarzać na ciele delikatny, elastyczny film który, będzie zapobiegał nadmiernemu odparowywaniu wilgoci z naskórka i dostarczy mu potrzebnych do właściwego działania lipidów.

Dzięki temu skóra będzie zdrowa i aksamitna w dotyku. Do pielęgnacji powłoki ciała podczas przymrozków trzeba pozyskać artykuły kosmetyczne z Niemiec posiadające drogocenne oleje roślinne, które łagodzą uszkodzoną skórę, poprawiając jej elastyczność i gładkość oraz chroniąc ją przed działaniem mrozu.

kosmetyki

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Należy także poszukać emulsji do cery i skóry z zawartością masła karité (shea), które mocno natłuszcza i wygładza skórę, a przy tym jest też ekologiczną substancją promieniochronną. Promienie słoneczne działają na naszą skórę całorocznie. Porą zimową słońce działa nadspodziewanie przenikliwie.

Masz ochotę ciągnąć dalej wciągającą lekturę? Więc nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj dobra karma dla kota na nowej podstronie.

Należałoby więc nie zapominać o właściwej fotoochronie, ale nie tylko kiedy szusujemy na deskach (ciekawa strona). Także w trakcie marszu czy jazdy na wyciągu pamiętajmy o posmarowaniu odsłoniętej skóry balsamem z ochroną UV. Trzeba nabyć preparat z wysokim filtrem, dlatego, że słoneczko wysoko w górach działa z dużą intensywnością. Nie zapominajmy również o zabezpieczeniu delikatnej skóry na ustach i wokół oczu.

Obszary te zawierają niewiele gruczołów łojowych, są więc pozbawione zwykłej ochrony. Należy zmienić mleczko na odżywcze masło, systematycznie złuszczać skórę. Ciekawym rozwiązaniem mogą być też rozgrzewające kremy z domieszką imbiru, cynamonu lub chilli, które poprawiają dokrwienie skóry i pozostawiają na niej ciepły, miły zapach .

Chcesz zdobyć więcej informacji na omawiany temat? Jeżeli tak, to odwiedź witrynę (https://www.traple.pl/blog), która omawia nie mniej ważne dane – są one niezwykle wciągające.

Gdy mamy potrzebę na gorącą kąpiel, powinno się dodać do wody kilka kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich pobudzający zapach zamieni kąpiel w niewielki zabieg spa. Zainwestowanie w kosmetyki z zachodniej granicy to dobra kondycja cery, to pewność pięknego wyglądu.

Źródło: http://www.pralinka.pl/

You may also like...