Zobowiązania a przyjemności, jest między nimi cienka granica. Są z nami przez całe życie, zmienia się jednak ich skala

Istnieją w naszym życiu czynności, które trzeba wykonywać, bez jakich nasze życie nie będzie powtarzalne. Mowa tu o obowiązkach, ale też rozrywkach. Do obowiązków należy zaliczyć na przykład wizyty u doktora, szczególnie u dentysty czy stomatologa. Skoro tam się nie zameldujemy to możemy mieć spory problem ze stanem naszego uzębienia. Do obowiązków również zaliczają się różne badania, sen i jedzenie. Jednak przyjemności czają się tuż obok, a czasem nawet mieszają się z powinnościami tworząc ciekawe kombinacje.

Wiele małych dzieci broni się przed jedzeniem. W zależności od dziecka może to być obrzydzenie do prawie wszystkich lub jedynie paru znienawidzonych potraw. Jednak, już dzieciak jest w stanie zrozumieć, że jedzenie to obowiązek (ponieważ głodne to przecież smutne i boli brzuch), jak i przyjemne doznania (niektóre pokarmy są akceptowane lepiej i sprawiają przyjemność).

Dentysta

Autor: Zak Greant
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy rośniemy zdajemy sobie coraz mocniej sprawę z tego, iż faktycznie obowiązek może być też czymś przyjemnym. Jedzenie urasta do rangi osobistego zapatrywania, akurat dobieramy tego typu potrawy, jakie preferujemy, przynajmniej, kiedy możemy. Zobacz pełną ofertę: Zabiegi w dentalcorner

To, czego nie preferujemy, ale należy jeść traktujemy jak obowiązek, natomiast przyjemne doznania zostawiamy na deser, różne lody i słodycze. Ze spaniem również jest niemal identycznie. Spać należy, lecz był taki okres u każdego z nas, iż nie chcieliśmy się kłaść spać, bo albo było za wcześnie, albo zabawa jeszcze się nie skończyła, albo coś innego. Noc objawiała się jako przydługa nuda. Za to budziliśmy się błyskawicznie, jeszcze przed wszystkimi i rozpoczynaliśmy zabawę. Czy dzisiaj, kiedy mamy możliwość pospać, to śpimy czy zrywamy się na równe nogi? Raczej śpimy, gdyż to przyjemność, jakiej kiedyś nie docenialiśmy. Niektóre przyjemności zawsze zostaną przyjemnościami, od dziecka po wiek emerytalny. Wszyscy bowiem chcemy miłości i jesteśmy zadowoleni, gdy jej doświadczamy.

Podoba Ci się ten post? Jeśli tak, to niewątpliwie ucieszy Cię informacja, że inny tego rodzaju artykuł jest tuż obok. Po prostu zobacz ten link masaż erotyczny kraków.

Strona autora:

Wszyscy też preferujemy zabawę, choć dorosła zabawa prezentuje się zupełnie odmiennie niż ta z dzieciństwa. A i być może podróże, jak dawniej nas radowały dzisiaj (przykładowo nad morze czy do dużego ośrodka miejskiego, jak Warszawa czy Wrocław) są naszą pasją. Są więc rzeczy niezmienne, które nic nie potrafi zmienić, jakie zawsze przyjmujemy tak samo.

You may also like...