Żyrandole klasyczne do salonu można zastąpić wykorzystując plafon London, który wygląda niezwykle okazale i niczym nie ujmuje okazałym żyrandolom

Dostępnych jest przynajmniej kilka sposobów na to, aby w dość szybki i łatwy sposób odmienić wystrój w pomieszczeniach. Możemy zmienić zasłony i narzuty, możemy zastosować nowe uchwyty przy meblach, ale można również – dla większego efektu – wymienić oświetlenie. Dzięki temu stworzymy zupełnie nowe wnętrza, angażując w to mniej czasu, wysiłku i środków.

Żyrandol

Autor: Maxlight
Źródło: Maxlight
Wymiana oświetlenia może być także użytecznym rozwiązaniem, szczególnie wówczas, gdy dotychczas korzystaliśmy z lamp czy żyrandoli wyposażonych w standardowe żarówki. Wymieniając je na oświetlenie ledowe, zapewniamy sobie nie tylko więcej opcji aranżacyjnych – między innymi poprzez udostępnienie większej gamy kolorystycznej światła, ale również stawiamy w takim wypadku na bardziej energooszczędne rozwiązanie. Lampki ledowe są bowiem wydajniejsze i długotrwałe, a w porównaniu z klasycznymi lampkami, mogą działać przez wiele lat.

Zmieniając wygląd pomieszczenia warto postawić na inny wygląd kinkietów i abażurów. żyrandole (polecamy plafony kryształowe nowoczesne) klasyczne do salonu można na przykład zastąpić instalując plafon London , który wygląda niezwykle okazale i niczym nie ujmuje jeśli chodzi o prezencję, pięknym, okazałym żyrandolom. Wszystko rzecz jasna zależy od tego, jaki wystrój w pokoju gościnnym czy w innych pomieszczeniach chcielibyśmy osiągnąć . Oświetlenie należy bowiem dopasowywać adekwatnie do przyjętego stylu.

Można wykorzystać kinkiety nowoczesne do salonu, ale równie dobrze mogą być to żyrandole (serwis www) w stylu prowansalskim czy glamour. Kupując poszczególne lampy czy żyrandole weźmy pod uwagę między innymi tworzywo, z jakiego są zrobione. To, że udało nam się znaleźć oświetlenie w naprawdę niskiej cenie, nie zawsze może oznaczać korzystny zakup. Po pewnym czasie może bowiem wyjść na jaw, że oprawa rdzewieje, a kinkiet popękał w niektórych miejscach. Stąd też warto dobrze zweryfikować rodzaj tworzywa i jakość wykonania danego modelu. Korzystnym rozwiązaniem są zakupy w internecie, gdyż wówczas możemy na spokojnie przeanalizować każdy model, który nam się spodoba. W ten sposób ocenimy nie tylko jak wygląda, ale także poznamy wymagane parametry. Dodatkowo wiele sklepów internetowych porządkuje oświetlenie zgodnie z wybranym stylem aranżacji wnętrz, co znacznie ułatwi nam sprawę poszukiwania najlepszego modelu.

You may also like...